Bejelentkezés
English
ÉrMeHáló
||
Főoldal | Ajánljuk még

Egy éve működik a budapesti D18 keresztény könyves kávéház

2017. 06. 17.

Az ÉrMe Junior Klub is itt tartja összejöveteleit.

 

A pesti belvárosban, nem messze az Operaháztól, a Dessewffy utca 18–20. szám alatt nyílt meg egy évvel ezelőtt a D18 Könyves Kávéház, ahol többek között az ÉrMe Junior Klub is tartja összejöveteleit. A két tulajdonos-vezetővel, Bobok Beatrixszal és Csány Mártával a Magyar Kurír portál munkatársa készített interjút. Ebből közlünk itt rövid részletet:

 

– Úgy tudom, egyikük sem foglalkozott korábban hivatásszerűen könyvek árusításával, terjesztésével. Egyre többet hallunk arról, hogy visszaszorulóban van a nyomtatott könyvek iránti érdeklődés. Hogyan született meg a döntés önökben – akik mindketten többgyermekes édesanyák –, hogy könyvesházat nyitnak Budapest kulturális centrumában?


Bobok Beatrix: Jogi diplomával rendelkezem, de mediátor végzettségem is van. Öt fiam van, sokáig otthon voltam velük. A munka világába visszatérni nem volt egyszerű, de régi vágyam volt, hogy létrehozzak egy kávéházat, ahol a finom italok és sütemények mellett keresztény szellemiségű könyveket árusítanánk, melyeket a vendégeink nyugodtan olvasgathatnak is, nem kötelező megvásárolniuk. Márti régi barátnőm, több gyerekünk is egy osztályba járt. Hozzám hasonló dilemmákkal küszködött, sokat beszélgettünk, végül eldöntöttük, hogy megnyitjuk a könyves kávéházunkat.


Csány Márta: Eredetileg zenetanár vagyok, hat gyermekem van, két lányom és négy fiam, huszonhat évet voltam otthon. Tanítani ennyi év után nem akartam visszamenni. Évek óta kántorkodom, de szerettem volna valami mást is kipróbálni. Beával sokat beszélgettünk, merre tovább, aztán mikor jött ez a lehetőség, örömmel vágtunk bele.

 

Egy éve működik a budapesti D18 keresztény könyves kávéház


– Az is magától értetődő volt, hogy keresztény szellemiségű kávés könyvesházat hoznak létre?


B.B.: Igen. Ma a világban sok helyen fizikailag is üldözik a keresztényeket, de Európában sem könnyű felvállalni a krisztusi értékeket, gyakran szembesülünk közönnyel, időnként idegenkedéssel. Sokan bolondságnak tartották, hogy könyvesboltot nyitunk Budapest hatodik kerületében, de mi hiszünk abban, hogy ez lehet az evangelizálás egyik sajátos fajtája. Célunk, hogy felhívjuk a figyelmet az igényes, magas színvonalon megírt keresztény könyvekre. Nemcsak a katolikus kiadók, hanem más felekezetek kiadványai is megtalálhatók nálunk, összesen harmincegy kiadó könyveit forgalmazzuk. A könyveink jelentős része a családdal, a gyermekneveléssel foglalkozik, mivel a család világszerte komoly válságban van, de mi hiszünk benne, hogy a házasság, a család a jövő kulcsa.

 

Cs.M.: A könyveink hetven százalékát el is olvassuk – csak azért nem mindet, mert az idő véges –, így ha valaki bejön és érdeklődik, többnyire tudunk személyesen ajánlani neki olvasnivalót az általa keresett témában. Egyértelmű, hogy alapvetően fontos számunkra a keresztény hit, az élet Istenben.
A legkisebb gyermekem sokkal fiatalabb, mint a testvérei. Katolikus óvodába járt, nagyon sokat beszélgettünk az anyukákkal, ebből lett egy „mamikör". Hívő anyukaként is nehéz a fontossági sorrend felállítása, közösségeinkben kevés szó esik a házasságban, a hívő létben létező és előrevivő krízisekről. S ha ezek jönnek, mert jönnek, sokan azt hiszik – ahogy régebben én is –, rossz a házasságuk, nem is tartoznak Krisztushoz. A krízishelyzetektől nem szabad megijednünk, ezek az élet részei; a fejlődésünkhöz szükséges, hogy válságos élethelyzeteket éljünk meg. Több olyan könyvünk is van, amely ezzel a témával foglalkozik, és próbál segíteni a mindennapi gondokkal küszködőknek.


– Feltűnően sok programot tartottak az indulás első esztendejében.


Cs.M.: Nagyon fontosnak tartjuk ezeket. Egy könyvesbolt akár személytelen is lehet, de mi rengeteg könyvbemutatót, előadást szerveztünk. Beával megegyeztünk abban, hogy nem fogunk divatos és hatékonynak tartott reklámokkal foglalkozni. Abban reménykedtünk, hogy ha valaki bejön ide, ha részt vesz a programokon, akkor jól érzi magát, és ezt hirdetni fogja másoknak is, elviszi hírünket, így egyre többen szereznek tudomást rólunk, egyre többen jönnek el hozzánk.


B.B.: Nagy örömünkre vannak már visszatérő vendégeink."

 

A D18 Könyves Kávéház megnyitásának első évfordulójára pályázatot írtak ki A könyv mint Isten eszköze címmel – többek között erről is lehet olvasni az interjú folytatásában >>

 

 

BGA

Segélyakciónk 

Nyitólap
Gyűjtés az ukrajnai menekültek megsegítésére - a Beregszászi Járási Máltai Szeretetszolgálat Kárpátalján végzett munkáját támogatja az ÉrMe Hálózat.

Tovább»

Könyvtár 

Ajánlott olvasmányok keresztény vállalkozóknak, cégvezetőknek

Nyitólap

Van, ami még hiányzik a listából? Várjuk olvasóink javaslatait.

Tovább»

ÉrMe Hálózat
ÉrMe Alapítvány
ÉrTe Nonprofit Kft.
Érme Budapest Klub
ÉrMe Páty Klub
ÉrMe Junior Klub
ÉrMe Bakony Klub
ÉrMe Kaposvár Klub
ÉrMe Benedictus Klub
ÉrMe Vác Klub
ÉrMe Építőipari Kerekasztal
Alapinformációk
Rólunk
Bemutatkozó-kiadványunk
ÉrMe-kapcsolat
Honlap-impresszum
Statútum
Statute in English
ÉrMe Brochure
Társadalmi szerepvállalás
Ügyek és projektek
Az üzleti vezető hivatása
Szövetségeseink
ÉrMe-könyvtár
  ©2012 ÉrMe Alapítvány  |  Impresszum  |  Médiaajánlat  |  Adatvédelem