Bejelentkezés
English
ÉrMeHáló
||
Főoldal | Ajánljuk még

Nőhet az egyházak szerepe a közfoglalkoztatásban

2016. 11. 24.

Egyházi létesítmények állagmegóvásában, háztáji programokban, a vallási turizmusban is munkát kaphatnak a rászorulók.

 

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Belügyminisztérium a közfoglalkoztatási programok megvalósítása során évek óta kiemelt figyelmet fordít az egyházakkal való együttműködésre. Az egyházi közösségekben, a köznevelési és a szociális intézményekben folyó közfoglalkoztatás mellett a karitatív szervezetek példaértékű szerepet vállaltak a hajléktalan emberek országos mintaprogramjában is – olvasható az Emmi közleményében.

 

A 2016-ban az egyházak és intézményeik, az egyházi karitatív szervezetek, összesen 565 közfoglalkoztató több mint 5600 közfoglalkoztatott bevonásával működteti programjait. Az egyházi közfoglalkoztatás jövőre, a már folyó tevékenységek mellett olyan – eddig esetenként nem teljes mértékben kiaknázott – további lehetőségeket érinthet, mint a templomkertek, a plébániák, parókiák, a temetők, a szakrális emlékek állagmegóvása, karbantartása, folyamatos gondozása, haszon- és gyógynövény-termesztési, kertészeti, állattenyésztési, háztáji programok indítása, a vallási turizmus fejlesztése, a hátrányos helyzetű emberek és társadalmi csoportok felzárkóztatása.

 

Az országos közfoglalkoztatási programok – a Belügyminisztérium, az Emberi Erőforrások Minisztériumának Egyházi, Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkársága, valamint az egyházak képviselőinek tanácskozásán elhangzottak alapján – jövőre legkorábban március 1-jétől indíthatóak, és legfeljebb 2018. február 28-ig tarthatnak. A kérelmet papíron kell benyújtani a megyei, illetve fővárosi kormányhivatal foglalkoztatási főosztályára, ahol további részletes tájékoztatást adnak.

 

A történelmi egyházak szerepe különösen a hátrányos helyzetű településeken és térségekben meghatározó, ahol nagy a munkanélküliség, alacsony az iskolázottság, ahol generációk esnek ki a munka világából. Ezeken a területeken a karitatív és szociális feladatok ellátásán túl különösen nagy szerep hárul a történelmi egyházakra, hogy átadják és erősítsék az általuk képviselt lelki, szellemi, kulturális és közösségi értékeket, erősítve és gazdagítva ezzel a hátrányos helyzetben lévő gyermekeket és családokat.

 

Az egyházak részéről 2016-ban kiemelt jelentőségű programnak számított többek között a Boldog Ceferino Intézetnek a cigányságot és a hátrányos helyzetű embereket segítő tevékenysége, a Baptista Szeretetszolgálat „Utcafront Menedék" mintaprogramja, valamint a Református Szeretetszolgálat tevékenysége keretében idősgondozási feladatok ellátása, az elhanyagolt temetőkertek, közparkok rendbetétele, illetve templomok és szociális intézmények takarítása.

 

Forrás: Nemzeti Erőforrások Minisztériuma, Magyar Kurír 

 

 

BGA

Segélyakciónk 

Nyitólap
Gyűjtés az ukrajnai menekültek megsegítésére - a Beregszászi Járási Máltai Szeretetszolgálat Kárpátalján végzett munkáját támogatja az ÉrMe Hálózat.

Tovább»

Könyvtár 

Ajánlott olvasmányok keresztény vállalkozóknak, cégvezetőknek

Nyitólap

Van, ami még hiányzik a listából? Várjuk olvasóink javaslatait.

Tovább»

ÉrMe Hálózat
ÉrMe Alapítvány
ÉrTe Nonprofit Kft.
Érme Budapest Klub
ÉrMe Páty Klub
ÉrMe Junior Klub
ÉrMe Bakony Klub
ÉrMe Kaposvár Klub
ÉrMe Benedictus Klub
ÉrMe Vác Klub
ÉrMe Építőipari Kerekasztal
Alapinformációk
Rólunk
Bemutatkozó-kiadványunk
ÉrMe-kapcsolat
Honlap-impresszum
Statútum
Statute in English
ÉrMe Brochure
Társadalmi szerepvállalás
Ügyek és projektek
Az üzleti vezető hivatása
Szövetségeseink
ÉrMe-könyvtár
  ©2012 ÉrMe Alapítvány  |  Impresszum  |  Médiaajánlat  |  Adatvédelem