Bejelentkezés
English
ÉrMeHáló
||
Főoldal | Ajánljuk még

Pál Feri atya: A szenvedélyt és a kreativitást ne csak a munkában, hanem a családban is használjuk!

2017. 02. 27.

A Mindset pszichológiai szaklap is tudósított az Értékek Értéke Program konferenciájáról.

 

„Az emberi lélek épp elég árnyalt ahhoz, hogy a legmélyebb szükségleteink, vágyaink néha ellentmondásba kerüljenek egymással" – véli Pál Feri atya. Egyik legalapvetőbb szükségletünk a biztonság, de emellett ott van bennük egy másik mély szükséglet, a szenvedély, az alkotás vágya, hogy szabadon és autonóm módon kifejezhessük magunkat, értelmet adjunk az életünknek.


(...)

 

„Az egyensúlyra való törekevés közben nagyon gyakran az történik, hogy létrejön valamiféle hasadás: a család egyre inkább a biztonság helyévé válik, míg a munka világa lesz a szenvedély, az alkotás és kreativitás színtere.
Ez kétség kívül egy egyensúly, csak éppen ez az egyensúly nem tesz jót a családnak. Ez a hasadás például gyakran az első gyermek születése utáni időszakban jön létre. Az új helyzet, a gyermek érkezése sok esetben a szenvedély eltűnését eredményezheti. Ezzel párhuzamosan az újdonsült apukák sokszor – főként a kezdeti időszakban, mikor még az anya-gyermek duális egysége megbonthatatlan – úgy érzik, hogy úgy tudnak leginkább hozzájárulni a család egyensúlyához, ha több pénzt keresnek. Ez azt eredményezni, hogy többet dolgoznak, kimerültebbek, feszültebbek lesznek, hazaérve már csak nyugalomra és biztonságra vágynak, a szenvedélyre, a kreativitásra a családban már nem maradt energiájuk.

 

(...)


Nagyon gyakran előfordul, hogy a céges világban az önérvényesítés az autonómiával és a kreativitással együtt hatalmas eredményeket hoz, ezért átlépve a családi ház küszöbét folytatjuk ezt a sikeres technikát. Ebben a szerepben vagyunk napi 10-12 órában, látjuk, milyen eredményei vannak, így tehát otthon, amikor adott helyzetben alkalmazkodnunk kellene, akkor önérvényesítünk.„Nem tanulunk meg szabadon alkalmazkodni és szabadon önérvényesíteni. A női szocializációban még mindig nagyon erőteljes az alkalmazkodás. A nők inkább túlalkalmazkodnak, a férfiak pedig túlönérvényesítenek a kapcsolaton belül. Amikor valaki nagyon hatékonyan tud önérvényesíteni, s ezt otthon is alkalmazza, akkor sem maga a cselekedet a probléma, hanem hogy ezt nem csinálja szabadon. A szabadság azt jelenti, hogy a helyzetnek megfelelően tudunk alkalmazkodni és nem alkalmazkodni, tudunk önérvényesíteni és nem önérvényesíteni.

 

(...)

 

„Arra kell törekednünk, hogy azt az autonómiát, kreativitást, szenvedélyességet és rátermettséget, amit a céges világban sikeresen alkalmazunk, a családban se felejtsük el használni!" – ad zárásként útmutatást Pál Feri atya."

 

A Mindset tudósítása teljes terjedelmében itt olvasható >> 

 

 

BGA

Segélyakciónk 

Nyitólap
Gyűjtés az ukrajnai menekültek megsegítésére - a Beregszászi Járási Máltai Szeretetszolgálat Kárpátalján végzett munkáját támogatja az ÉrMe Hálózat.

Tovább»

Könyvtár 

Ajánlott olvasmányok keresztény vállalkozóknak, cégvezetőknek

Nyitólap

Van, ami még hiányzik a listából? Várjuk olvasóink javaslatait.

Tovább»

ÉrMe Hálózat
ÉrMe Alapítvány
ÉrTe Nonprofit Kft.
Érme Budapest Klub
ÉrMe Páty Klub
ÉrMe Junior Klub
ÉrMe Bakony Klub
ÉrMe Kaposvár Klub
ÉrMe Benedictus Klub
ÉrMe Vác Klub
ÉrMe Építőipari Kerekasztal
Alapinformációk
Rólunk
Bemutatkozó-kiadványunk
ÉrMe-kapcsolat
Honlap-impresszum
Statútum
Statute in English
ÉrMe Brochure
Társadalmi szerepvállalás
Ügyek és projektek
Az üzleti vezető hivatása
Szövetségeseink
ÉrMe-könyvtár
  ©2012 ÉrMe Alapítvány  |  Impresszum  |  Médiaajánlat  |  Adatvédelem