Bejelentkezés
English
ÉrMeHáló
||
Főoldal | Hírek

Találjanak egymásra a keresztény vállalkozók!

2012. 07. 07.

Tóth József: Az ÉrMe-szerveződések megerősödése a legfontosabb. 

 

Hosszú várakozást követően elindult az Érmeháló.hu, az ÉrMe Hálózat hivatalos honlapjának megújítása, és ismét rendszeresen olvashatunk a tagokkal kapcsolatos hírekről, történésekről. Mi volt a hosszú csend oka?

 

Sok számítástechnikával foglalkozó vállalkozó van az ÉrMében, úgy tűnik, ránk is igaz a mondás, hogy „a suszter cipője lyukas". A viccet félretéve: hosszabb időbe telt, amíg kikristályosodott, hogy pontosan milyen honlapra lenne szüksége az ÉrMe Hálózatnak. Végül a  korábbi statikus felülethez képest egy élő, portálszerű, könnyedén használható honlapot terveztünk. Praktikus elemek kerültek bele, mint például a hamarosan beinduló eseménynaptár. Fontos változás lesz még, hogy a tagszerveződéseinkről nem a „központ" írja meg a nekik kijáró egy-két szakaszos bemutatkozást, hanem mindenki elkészítheti majd a saját honlapját, amely természetesen elérhető lesz az Érmeháló.hu-ról.

 

Ha már a tagszervezeteknél tartunk, február 29-én hivatalosan is létrejött a Pátyi ÉrMe Klub, és hallani, hogy Szentendrén és Kaposváron is alakulóban vannak hasonló szerveződések. Mennyire fontos, hogy folyamatosan újabb tagokkal bővüljön az ÉrMe Hálózat?

 

Az organikus bővülés a cél. Tehát nem „központi bizottság" dönt arról, hogy legyen-e Pátyon vagy akárhol máshol ÉrMe-klub, hanem az ott élők. Természetesen ha elkezd szerveződni egy helyi klub, akkor  támogatjuk, segítjük őket. Látni kell, hogy ha központilag hoznánk létre ezeket a szervezeteket, sosem működnének. A pátyiak már megcsinálták a saját klubjukat; Kaposváron is vannak lelkes emberek, ha megcsinálják, ott is lesz ÉrMe. Jó példa az organikus építkezésre a Sapientia Főiskola Keresztény Társadalmi Elvek a Gazdaságban (KETEG) című képzése. Tavaly huszonegy hallgató végzett: jelenleg abban gondolkodnak, hogy életre hívnak egy alumnit, és betagozódnak az ÉrMe Hálózatba, önálló szerveződésként. De említhetném a bakancslista-projektből és a junior-programunkból kinőtt Junior Klubot is, ahol 17-26 éves fiatalok találkoznak, sőt, jelenleg azt tervezik, hogy szeptemberre olyan programot hirdetnek, mellyel érmések gyerekeit, a saját korosztályukat kívánják megszólítani.

 

Az különböző típusú tagszervezetek csatlakozásával mennyire marad meg a hálózat üzleti jellege?

 

Nem az az elsődleges cél, hogy üzletet kössünk egymással, hanem hogy egymásra találjunk, katolikus, keresztény vállalkozók. Ha egymásra találunk, és még üzletet is kötünk, az csak egy plusz. Vannak az üzleten kívül más szempontok is.

 

Legutóbbi hasonló beszélgetésünk óta (melyből még a Hídverő Üzleti Magazinba készült interjú) körülbelül másfél év telt el. Az elmúlt időben melyek voltak a legfontosabb mérföldkövek az ÉrMe Üzleti Hálózat életében?

 

A tartalmi megerősödés. Szervezeteink ma akkorák, amennyi erő van bennük, nem akarnak nagyobbnak látszódni. Mindaz, amit csinálunk, összhangban van az anyagi és emberi erőforrásainkkal. A Pátyi ÉrMe Klub is azért jött létre, mert van tartalom, van miről beszélgetni, van miért összejönni. Fontos, hogy minden szervezet a saját életkorának, adottságainak megfelelő módon szerveződjön, nem szabad struktúrákba erőltetni a dolgokat. A Junior Klub tagjai például sörözőben találkoznak, a Szakember Klub tagjai pedig hétvégente, családostul. Úgy egészséges, ha mindenki a maga élethelyzete szerint alakítja a dolgait, hiszen mindenki a saját közegében, a saját csapatában érzi magát a legjobban. Jelentős siker, hogy minden szervezetnek kialakult az a belső magja; megtaláltuk azokat, akik mozgatják, tartalommal töltik fel az egyes klubokat.

 

Milyen tervei vannak az ÉrMe Üzleti Hálózatnak az elkövetkező évre?

 

Nyitni szeretnénk a társadalom felé. Sok szociális feszültség van az országban, miközben majdnem minden ÉrMe-tag tagja valamilyen civil szervezetnek, jótékonykodik. Meg kell találni azokat a területeket, ahol mint ÉrMe Hálózat tudunk együtt fellépni és segíteni. Klubszinten már most is vannak ilyen kezdeményezések: elmegyünk Somogydöröcskére a szerzetesek építkezését segíteni, támogatjuk a Sapientia Főiskolát és a KETEG képzést. Fontos, hogy tegyünk valamit a közjóért, ne csak a vállalkozói adónkat fizessük be.

 

Réti László 

BGA

Segélyakciónk 

Nyitólap
Gyűjtés az ukrajnai menekültek megsegítésére - a Beregszászi Járási Máltai Szeretetszolgálat Kárpátalján végzett munkáját támogatja az ÉrMe Hálózat.

Tovább»

Könyvtár 

Ajánlott olvasmányok keresztény vállalkozóknak, cégvezetőknek

Nyitólap

Van, ami még hiányzik a listából? Várjuk olvasóink javaslatait.

Tovább»

ÉrMe Hálózat
ÉrMe Alapítvány
ÉrTe Nonprofit Kft.
Érme Budapest Klub
ÉrMe Páty Klub
ÉrMe Junior Klub
ÉrMe Bakony Klub
ÉrMe Kaposvár Klub
ÉrMe Benedictus Klub
ÉrMe Vác Klub
ÉrMe Építőipari Kerekasztal
Alapinformációk
Rólunk
Bemutatkozó-kiadványunk
ÉrMe-kapcsolat
Honlap-impresszum
Statútum
Statute in English
ÉrMe Brochure
Társadalmi szerepvállalás
Ügyek és projektek
Az üzleti vezető hivatása
Szövetségeseink
ÉrMe-könyvtár
  ©2012 ÉrMe Alapítvány  |  Impresszum  |  Médiaajánlat  |  Adatvédelem