Bejelentkezés
English
ÉrMeHáló
||
Főoldal | Hírek

Válságkezelés, stresszkezelés

2010. 07. 18.

Belső feszültségeink csökkentése és kezelése ugyanúgy tanulható, mint egy idegen nyelv. 

„Hazánkban korunkban a legtöbben szívinfarktusban halnak meg. Ahhoz, hogy csökkentsük a szívinfarktus kialakulásának veszélyét, az alábbi négy dolog a legfontosabb: a dohányzás elhagyása, a kellő fizikai aktivitás, a megfelelő étrend s ezáltal a jó testsúly kialakítása és a stresszkezelés" – mondja dr. Beöthy-Molnár András orvos, az Emberi Készséget Fejlesztő Kft. tulajdonos-ügyvezetője. „Az infarktusnak stresszel kapcsolódva a szorongás és a depresszió is rizikótényezője. Ezeket az összefüggéseket jól ismerjük a Framingham kutatásból, illetve a professzorom, dr. Kopp Mária vezetésével végzett hazai vizsgálatokból. A belső feszültségeink csökkentése és kezelése viszont szerencsére ugyanúgy tanulható mint egy idegen nyelv. Ez az egyik szakterületem, amelyen szívesen dolgozom már húsz éve, hiszen hatékonyabb megelőzni a betegségeket mint gyógyítani. Megfelelő gyakorlás esetén bárki képessé válhat arra, hogy stresszcsökkentő módon reagáljon élete történéseire."

 

Arra a kérdésünkre, hogy a gazdasági válság mennyiben befolyásolta a stresszkezelésre jelentkezők számát, az ideggyógyász a következő választ adja: „Van ugyan összefüggés a sikertelenség és a lelki zavarok között, de a jelentkezők gyakorisága nem változik olyan gyorsan, mint a gazdasági adatok. Ahhoz, hogy valaki jelentkezzen egy ilyen tanfolyamra, először is fel kell ismernie, hogy megéri befektetni az egészségébe vagy akár a munkatársainak egészségébe, - a kockázatok csökkentése révén. Hiszen minden ember pótolhatatlan. Vegyük például depressziót, ami sokszor az embereknek önmagukkal szembeni elvárása miatt alakul ki: ha valaki többnyire nem tudja elérni a kitűzött céljait, pl. képtelen megvenni a reklámokban látott holmikat. Hiába hajszolja magát egyre jobban, a sikertelenség miatt magát hibáztatja, s végül lehangolódik, elszomorodik. A sok hasonló esemény következtében pedig nagy eséllyel válik depresszióssá. Számos példán keresztül láthatjuk, hogy a pénz nemcsak hogy nem boldogít, de akár boldogtalanná is tehet. Fontos felismernünk, hogy külső vagy belső értékekre törekedünk az életben, ahogy Tim Kasser is leírta kitűnő könyvében (Az anyagiasság súlyos ára)." 

BGA

Segélyakciónk 

Nyitólap
Gyűjtés az ukrajnai menekültek megsegítésére - a Beregszászi Járási Máltai Szeretetszolgálat Kárpátalján végzett munkáját támogatja az ÉrMe Hálózat.

Tovább»

Könyvtár 

Ajánlott olvasmányok keresztény vállalkozóknak, cégvezetőknek

Nyitólap

Van, ami még hiányzik a listából? Várjuk olvasóink javaslatait.

Tovább»

ÉrMe Hálózat
ÉrMe Alapítvány
ÉrTe Nonprofit Kft.
Érme Budapest Klub
ÉrMe Páty Klub
ÉrMe Junior Klub
ÉrMe Bakony Klub
ÉrMe Kaposvár Klub
ÉrMe Benedictus Klub
ÉrMe Vác Klub
ÉrMe Építőipari Kerekasztal
Alapinformációk
Rólunk
Bemutatkozó-kiadványunk
ÉrMe-kapcsolat
Honlap-impresszum
Statútum
Statute in English
ÉrMe Brochure
Társadalmi szerepvállalás
Ügyek és projektek
Az üzleti vezető hivatása
Szövetségeseink
ÉrMe-könyvtár
  ©2012 ÉrMe Alapítvány  |  Impresszum  |  Médiaajánlat  |  Adatvédelem