Az ÉrMe célja hálót szőni olyan emberek és szervezetek közé, akik az üzleti életben a keresztény magyarság alapértékeinek megtartásával vesznek részt, s akik számára természetes, hogy az üzleti életben való eredményesség célja nem önmagában a siker, hanem a szűkebb vagy tágabb környezetükben élő rászorulókkal való szolidaritás anyagi alapjainak és az esélyegyenlőségnek a megteremtése.
Ennek alapján az ÉrMe tagjainak négy alapkritériumnak kell megfelelniük:
1. Aktívan részt vesznek a gazdasági (üzleti) folyamatokban (legtágabb értelemben véve a gazdasági és üzleti folyamatokat).
2. Magukénak vallják és aktívan igyekeznek megvalósítani a hagyományos keresztény értékrendet a mindennapokban és a gazdasági életben való részvételük során.
3. Magyarnak vallják magukat, és tudnak is magyarul.
4. Az ÉrMében való együttműködésük alapja a keresztény felebaráti szeretet.
A szervezet működésének alapelvei, azaz a Keresztény Üzleti Regula:
Tartalmában keresztény: azaz nem tűr meg magán belül semmilyen keresztényietlen magatartást. Sem a szervezet, sem tagjai semmiféle olyan erkölcsi és etikai határt nem lépnek át, amelyik nem méltó a hagyományos keresztény erkölcsiséghez. Etikai kérdésekben az ÉrMe minden tagjának saját belső értékrendje alapján kell döntéseit meghoznia.
Formájában keresztény: azaz a kereszténység formai elemei, ha ökumenikus formában is, de jelen vannak a szervezetben.
Türelmes, nem konfrontatív: azaz ha az ÉrMe egy tagjának a közösség egy másik tagjában bármilyen okból megrendül a bizalma, ezt úgy jelezheti, hogy megszünteti az illetővel való üzleti együttműködést, de nem a kommunikációt. Azonban erre a viselkedésre mást fel nem hívhat, nem buzdíthat. Ha bárkinek az ÉrMe bármely tagjával kapcsolatban bizalmi kérdése merül fel, forduljon a közösség egy olyan tagjához, akinek véleményében bízik, és kérdezze meg őt. A megkérdezett pedig őszintén válaszoljon, vagy ne mondjon semmit.
Nyitott: azaz mindenki, aki magáénak vallja az ÉrMe alapértékeit és megfelel az alapfeltételeknek, szívesen látott tag az ÉrMe soraiban.
Nem kizárólagos: azaz egyrészről a tagok az ÉrMében sem csak az üzlettel foglalkoznak, az ÉrMe aktívan támogatja a tagjai között kialakuló nem üzleti jellegű kapcsolatokat is.
Másrészről az ÉrMéhez való tartozás mellett a szervezet bátorítja tagjait más közösségekben való aktív részvételre is.
Sikerorientált: a szervezet alapcélját tekintve arra jön létre, hogy tagjait az üzleti életben való sikerességben segítse, támogassa. A közös érdek megvalósítása céljából a közösség a tagjaitól a következő viselkedésformákat várja el:
- Együttműködés: tekintettel arra, hogy az alapok (hagyományos keresztény magyarság) és a célok (a gazdasági életben való sikeresség) azonosak, az ÉrMe tagjaitól a lehetőségekhez mért maximális együttműködést várja el.
- Bizalomalapú kapcsolatkialakítás: az ÉrMe tagjai alapvetően bizalommal vannak egymás iránt. A ÉrMéhez való tartozás alapvetően a ráismerés, a megszólíthatóság és a kiépítendő bizalom első lépése.
- Közösséggel szembeni önzetlenség: minden közösség annyit tud tagjainak nyújtani, amennyit tagjai beletettek a közösségbe. Az ÉrMe is.
- Önzetlen kölcsönösségre való törekvés
- Aktivitás: az ÉrMe elvárja tagjaitól a tehetségüktől függő legnagyobb aktivitást.
- Anyagi támogatás: Az ÉrMe elvárja tagjaitól, hogy a közösség által meghatározott célok megvalósulását anyagilag is támogassák.
Budapest, 2001. január 12.