Bejelentkezés
English
ÉrMeHáló
||
Főoldal | Hírek

Megvannak a 2016. évi jótékonysági árverésünk támogatandó céljai

2016. 12. 01.

Az ÉrMe Üzleti Hálózat szeretettel vár minden résztvevőt december 7-én.

 

Ebben az évben is szeretettel hívunk minden érdeklődőt az ÉrMe Üzleti Hálózat hagyományos adventi jótékonysági árverésére, melynek házigazdája az ÉrMe Alapítvány, ez évi szervezője a KÉRME Klub. Feltétlenül várjuk a KÉRME, az ÉrMe Budapest Klub, az ÉrMe Páty Klub, az ÉrMe Bakony Klub, az ÉrMe Junior Klub, az ÉrMe Reggeli Klub, az ÉrMe Szakember Klub, az ÉrMe Miskolc Baráti Kör, az ÉrMe Női Baráti Kör minden tagját, az általuk hívott vendégeket, továbbá mindenki mást, aki az ÉrMe céljaiban és értékeiben osztozik, és szívesen részt vesz rendezvényünkön.

 

Időpontja: 2016. december 7., szerda, 18 órától.


Helyszíne: Budapest, Barabás Villa (1122 Budapest, Városmajor u. 44.)

 

Ezúttal is olyan célokat kívánunk támogatni az árverésen befolyt összegből, melyek mögött létező, működő közösségek állnak, melyek a kapott támogatást okosan – más közösségek, rászorulók javára – tudják felhasználni. A tagjaink által beküldött javaslatok közül az ÉrMe Üzleti Hálózat szerveződéseinek vezetői közösen választották ki az alább röviden ismertetett négy jótékonysági célt.

 

Az árverésen a részvétel az ÉrMe-tagok számára szinte kötelező – hálózatunk életében ez az a kiemelt alkalom, ahol a rászorulókért érzett felelősségünkről tanúságot tehetünk! Mindenki mást is szeretettel várunk, aki úgy gondolja, hogy a kiválasztott célok támogatásához – az árverezett tárgyak megvásárlásával – szívesen hozzájárul, és aki szívesen tölt el keresztény vállalkozókkal és üzletemberekkel egy jó hangulatú estét.

 

Minden résztvevőtől várunk elárverezhető, anyagi és/vagy szellemi értelemben értékes, komoly vagy kevésbé komoly tárgyakat is!

 

 

A 2016. évi ÉRME JÓTÉKONYSÁGI ÁRVERÉS támogatott céljai:

 

 

1. Cigánypasztoráció, ifjúságnevelés a Váci Egyházmegyében

 

Megvannak a 2016. évi jótékonysági árverésünk támogatandó céljai


A Váci Egyházmegyében jelenleg hat helyszínen (Valkó, Kálló, Vanyarc, Becske, Dejtár, Ludányhalászi) 12 csoportban végzik cigány testvéreink (20 fő) az ifjúságnevelést, jelenleg családi napközi formájában. Az a cél, hogy a vezetetett közös tevékenységek elősegítsék a gyermekek személyiségfejlődését, egészséges kulturális identitásuk kialakulását, valamint a keresztény értékek elsajátítását is. Mindez a helyi közösséget is érinti, így válhatnak a napközik egyfajta vallási és kulturális erőtérré, motorrá a faluban. A segítők alapvető szükségleteikben is mellettük állnak, gondoskodnak szerény, de rendszeres táplálkozásukról, tisztálkodásukról (járványok esetén gyógykezelésükről), ruházkodásukról is. A gyermekek nevelése során cigány testvéreink megmutatják, hogy van más életvitelre is lehetőség, ami elérhető számukra. A 20 fős hálózat működési költsége az igen szigorúan tervezett költségvetés mellett évente 36 millió Ft.
Az általános iskolások pasztorációjából az évek során kialakult egy ma már középiskolás-egyetemista réteg (20-30 fő). Az ő pasztorációjuk alapvetően az elhintett mag védelme, hogy ne ragadja el őket a világ és bő termést tudjanak hozni. Életállapotukból kifolyólag nem napi, hanem havi rendszerességgel tartanak a kamaszok, fiatalok számára evangelizációs alkalmakat. A havi alkalmakon kívül nagyobb eseményeinken külön feladatokat kapnak, ezzel is érzik a bizalmat. Az ifik közvetlen pasztorációját a Ceferino Ház belső munkatársai végzik.
2017. január 1-ét követően a megváltozott jogszabályi környezet miatt a jelenlegi működési formára (családi napközi iskolások számára) már nem lehet normatív támogatást igényelni. Így jelentős költségvetési csökkentés mellett tudják csak a pasztorációs munkát folytatni a Váci Egyházmegyében, ezért van szükség a támogatásra.
A támogatási cél ajánlója: Hadi Péter, ÉrMe Budapest Klub

 

 

2. A magyarlapádi önkéntesek lovas-íjász hagyományőrző tábora

 

Megvannak a 2016. évi jótékonysági árverésünk támogatandó céljai


Magyarlapád kis református község Romániában, Erdélyben, Fehér megyében Nagyenyedtől 8 km-re. A község jelenleg egyike a két Fehér megyei magyar többségű községnek (a másik Torockó).
Lapád a néptánc és népzenei hagyományőrzés terén igazi nagyhatalom. A számos gazdag és hagyományőrző program megvalósításán egy jelentős létszámú és lelkes csapat dolgozik. Két olyan hagyományőrző tevékenység van, amire nincs lehetőségük és nagyon hiányolják, pedig őseik ezt is művelték:
- hagyományőrző íjászat (Romániában a sport íjak is fegyvertartási engedélyhez kötöttek, ez így számukra elérhetetlen),
- hagyományőrző lovaglás (se tudás, se ló , se lószerszám nem áll a rendelkezésükre a lapádiaknak).
Ezért jövőre a Zengő Nyíl Hagyományőrző Lovas- és Íjász Egyesület (a 2016. évi Keresztény Szigeten találkozhattak velük az érdeklődők) jurtáiban terveznek egy hetes hagyományőrző tábort a magyarlapádi szolgálattevőknek. Ezzel fejezik ki tiszteletünket több évtizedes hagyományőrző tevékenységüknek, és annak az óhajuknak, hogy olyan dolgokat is megismerhessenek, amire nincs lehetőségük.
A meghívott korosztály a gyermektől a középkorúakig terjed, és a lapádi hagyományőrzésben való folyamatos részvétel a feltétel. A tábor szervezésében az egyesület önkéntesei ingyen vesznek részt. Támogatást a dologi kiadásokra kérnek: utazás, étkezés, parlamentlátogatás és egy-két továbbbi budapesti program, valamint a táboroktatási anyagi költségei: nyílvesszők, lőlapok, pólók, elsősegélycsomag stb.)
A támogatási cél ajánlója: Fodor László, Kérme Klub

 

 

3. Egészség-Támogatói Kártya Beregszászon

 

Megvannak a 2016. évi jótékonysági árverésünk támogatandó céljai

 

Tavaly indult a Segíts a Kárpátaljai magyaroknak és ültess egy fát a Hargitán megnevezésű projekt, amelynek az a célja, hogy minél rövidebb idő alatt anyagi támogatás gyűljön a Beregszászi Járási Máltai Szeretetszolgálat magyarországi bankszámlájára, aminek segítségével 2015 decemberében megvalósult az Egészség-Támogatói Kártya bevezetése.
Az Egészség-Támogatói Kártyával a támogatottak a gyógyszereit havonta 500 hrivnya értékig 50%-os kedvezménnyel vásárolhatják meg a szeretetszolgálattal együttműködő egyik helyi patikában. A támogatás három hónapra terjed ki – ezután attól függően, hogy milyen mértékben használja fel a beteg a kártyán lévő összeget, és igényli-e továbbra is a támogatást, meghosszabbítják, illetve ha már nincs szüksége rá – ami nagyon ritkán fordul elő –, akkor átadják más rászorulónak, mivel rengetegen kérvényezik.
Jelenleg hatvanöt darab Egészség-Támogatói Kártya van forgalomban, ami azt jelenti, hogy havonta 300 ezer forint támogatás jut a betegek gyógyszerellátására. Több száz kérvényező várakozik, mert nagyon sok a súlyos beteg, de sajnos nem tudnak mindenkinek rögtön segítséget nyújtani.
A programmal szeretnék a magyar vállalkozóknak is segíteni, ennek érdekében az egyik helyi patika tulajdonosával állapodtak meg, hiszen így növeljék a forgalmát. Terveinkben szerepel: több ilyen gyógyszertárral is felvenni a kapcsolatot, és ott is bevezetni az Egészség-Támogatói Kártyát, hogy a betegek kiválaszthassák a számukra legközelebbi és legszéleskörűbb ellátást biztosító gyógyszertárt.
A támogatási cél ajánlói: Schumicky András, Antolik Gyula (ÉrMe Páty Klub, ÉrMe Reggeli Klub)

 

 

4. Zirci toronyóra

 

Megvannak a 2016. évi jótékonysági árverésünk támogatandó céljai

 

Az elmúlt években, kívül-belül szépen felújított zirci ciszterci apátsági templomot szemlélve, mind a Zircen lakóknak, mind a növekvő számban idelátogatóknak, hiányérzetük támad: a toronyórák mutatói nem mozdulnak. Utoljára a hatvanas évek végén mutatták az idő múlását a város fölé emelkedő két torony órái.
A tönkrement szerkezet, a deformálódott, hiányos hajtások, a harangok megváltozott mérete, a harangozó automata kialakítása, a tornyok közötti korábbi hajtás helyének megváltozása mind olyan körülmények, melyek lehetetlenné teszik az eredeti hajtások visszaállítását. Ezért a legegyszerűbb és minden szempontból költségkímélő megoldás, az elektromos óra beépítése látszik kézenfekvőnek. A jelenleg beérkezett ajánlatok alapján a toronyórák újraindításához szükséges minimum nettó összeg 1,5 millió Ft.
Bár az eredeti mechanikus óraszerkezet az órák működtetésére már nem alkalmas, a szerkezet további sorsára is van néhány elképzelés: optikailag rendbe tett állapotban bekerülhetne a múzeumba, vagy mechanikailag is rendbe téve mozgó, térdíszítő látványelemként kerülhetne az apátság udvarába.
Amennyiben az ÉrMe segítségével oly mértékben sikerülne adakozásra motiválni a zirci lakosokat, hogy személyes ügyüknek tekintsenek olyan közös ügyeket, melyek megvalósulása mindenkit büszkeséggel töltenek el, úgy az árverésen elnyert támogatás – közösségformáló erejével – többszörösen is hasznossá válik a zirciek számára.
A támogatási cél ajánlója: Schumicky György, ÉrMe Bakony Klub

 

 


 

Kezdőképünkön: Szent Márton megosztja köpenyét a koldussal – a pannonhalmi bencés főapátságban (az apátsági templom déli kapuja fölött) látható ábrázolás

BGA

Segélyakciónk 

Nyitólap
Gyűjtés az ukrajnai menekültek megsegítésére - a Beregszászi Járási Máltai Szeretetszolgálat Kárpátalján végzett munkáját támogatja az ÉrMe Hálózat.

Tovább»

Könyvtár 

Ajánlott olvasmányok keresztény vállalkozóknak, cégvezetőknek

Nyitólap

Van, ami még hiányzik a listából? Várjuk olvasóink javaslatait.

Tovább»

ÉrMe Hálózat
ÉrMe Alapítvány
ÉrTe Nonprofit Kft.
Érme Budapest Klub
ÉrMe Páty Klub
ÉrMe Junior Klub
ÉrMe Bakony Klub
ÉrMe Kaposvár Klub
ÉrMe Benedictus Klub
ÉrMe Vác Klub
ÉrMe Építőipari Kerekasztal
Alapinformációk
Rólunk
Bemutatkozó-kiadványunk
ÉrMe-kapcsolat
Honlap-impresszum
Statútum
Statute in English
ÉrMe Brochure
Társadalmi szerepvállalás
Ügyek és projektek
Az üzleti vezető hivatása
Szövetségeseink
ÉrMe-könyvtár
  ©2012 ÉrMe Alapítvány  |  Impresszum  |  Médiaajánlat  |  Adatvédelem