Bejelentkezés
English
ÉrMeHáló
||
Főoldal | Hírek

Az idő csapdájában

2014. 07. 17.

Naponta 28 és fél órára lenne szükségünk, hogy mindent el tudjunk végezni – derült ki a vezetők körében végzett felmérésből.

 

Mai felgyorsult világunkban az egyik legszűkösebb erőforrás az idő. A napi 24 óra nem bővíthető, egyetlen lehetőségünk az, hogy ezt az időkeretet a lehető legcélszerűbben használjuk fel.


Sokszor érezhettük már, hogy alkalmanként jó lenne még 1-2 órával megnyújtani a napot, hogy el tudjunk végezni még valami feladatot, többet tudjunk beszélgetni a gyermekeinkkel, vagy esetleg többet foglalkozzunk a hitünkkel.
Ezzel a témával, vagyis az IDŐGAZDÁLKODÁSSAL kapcsolatban indított el egy felmérést Kiss Ulrich atya.


A felmérés:

  • 3 fő kategóriában (pihenés, munka, személyes idő)
  • és ezeken belül 19 alkategóriára bontva kérdezett rá a válaszadók időgazdálkodással kapcsolatos szokásaira.
  • 3 idősíkban (ideális, tervezett, és ténylegesen megvalósult) kellett megadni a válaszokat, rögtön szembesítve is önmagunkat időbeosztásunk problémáival.

 

A felmérésben résztvevő csaknem száz – jórészt vezető beosztású – ember adatait feldolgozva megállapíthatjuk, hogy az ideálisnak tartott állapothoz képest jelentősen több a munkára fordított idő, s ennek negatív hatásaként a szükségesnél kevesebbet töltünk családunkkal és pihenéssel.

 

A válaszadók szerint ahhoz, hogy mindent meg tudjunk tenni, amit ideálisnak tartanánk, napi 28,5 órára lenne szükségünk. Ebből 9,4 órát töltenénk pihenéssel (33%), 10,3 órát dolgoznánk (36%), és 8,8 órát fordítanánk személyes ügyeinkre (31%).


Az ideálistól a realitás felé haladva a „tervezett" kategóriában a résztvevőknek már figyelembe kellett vettük, hogy a nap 24 órából áll. Ennek következtében a többség a relaxációs és személyi időkeretet csökkentette.
A tényleges időfelhasználás kategóriájában, mely a napi realitást tükrözte tovább emelkedett a munkával töltött idő aránya, a pihenés és a család rovására. Mindezt jól mutatja az alábbi ábra.

 

Az idő csapdájában

 

A jórészt vezető beosztású válaszadók között a hölgyek 20%-kal képviseltették magukat. Aggasztó jelenség, hogy az ő esetükben a családdal töltött idő hosszúsága a férfiakéval megegyezően csupán napi 1,5 óra volt.
Hitéletük fejlesztésére, imádkozásra általában 36 percet fordítanak a válaszadók, de érdekes módon ebben a kategóriában nagy volt a szórás. Egy résztvevő pl. úgy nyilatkozott, hogy napi 4 órát imádkozik...


A beérkezett válaszokból tehát egyértelműen megállapítható, hogy a munkával töltött idő meghatározó része életünknek, aránya jócskán meghaladja a kívánatos szintet, és ennek a pihenés, és a család látja kárát. Érdemes elgondolkodnunk azon, hogy keresztény emberként, szülőként, közösségi emberként akarunk-e, tudunk-e ezen a helyzeten változtatni?

 

Tóth Lajos

 


 

A felmérés készítői várják azok jelentkezését, akik szívesen hozzájárulnának ahhoz, hogy nagyobb mintából reálisabb következtetéseket lehet levonni! (Mint a fenti cikk is utal rá, a táblázat kitöltőinek száma egyelőre száz alatt van, és ezek egy részét – részben hibás kitöltés miatt – nem is lehetett felhasználni az értékelésnél.


A kitöltendő táblázat itt elérhető: MBJ idogazdalkodas kerdoiv.xlsx


Az Excell-táblázat a szükséges szorzásokat (hétfő-péntek: öttel, szombat-vasárnap: kettővel) el is végzi, továbbá össze is adja az adatokat. Értelemszerűen az „ideális" idő lehet összesen több mint 24 óra, míg a tervezett é a tényleges nem!


A kitöltött táblázatokat Tóth Lajosnak kérjük eljuttatni a 24oraelemzes[kukac]mbj.hu címre!

 

 

BGA

Segélyakciónk 

Nyitólap
Gyűjtés az ukrajnai menekültek megsegítésére - a Beregszászi Járási Máltai Szeretetszolgálat Kárpátalján végzett munkáját támogatja az ÉrMe Hálózat.

Tovább»

Könyvtár 

Ajánlott olvasmányok keresztény vállalkozóknak, cégvezetőknek

Nyitólap

Van, ami még hiányzik a listából? Várjuk olvasóink javaslatait.

Tovább»

ÉrMe Hálózat
ÉrMe Alapítvány
ÉrTe Nonprofit Kft.
Érme Budapest Klub
ÉrMe Páty Klub
ÉrMe Junior Klub
ÉrMe Bakony Klub
ÉrMe Kaposvár Klub
ÉrMe Benedictus Klub
ÉrMe Vác Klub
ÉrMe Építőipari Kerekasztal
Alapinformációk
Rólunk
Bemutatkozó-kiadványunk
ÉrMe-kapcsolat
Honlap-impresszum
Statútum
Statute in English
ÉrMe Brochure
Társadalmi szerepvállalás
Ügyek és projektek
Az üzleti vezető hivatása
Szövetségeseink
ÉrMe-könyvtár
  ©2012 ÉrMe Alapítvány  |  Impresszum  |  Médiaajánlat  |  Adatvédelem